1354291
| Hersteller: | LOCTITE |
|---|---|
| Produktkategorie: | Solder |
| Datenblatt: | 1354291 |
| Beschreibung: | LOCTITE WS 300 97SCT3V 500G JAR |
| RoHS-Status: | RoHS-konform |
| Attribut | Attributwert |
|---|---|
| Hersteller | LOCTITE |
| Produktkategorie | Solder |
| Form | Jar, 17.64 oz (500g) |
| Typ | Solder Paste |
| Serie | WS300 |
| Prozess | Lead Free |
| Durchmesser | - |
| Flux-Typ | Water Soluble |
| Haltbarkeit | 6 Months |
| Drahtmessgerät | - |
| Zusammensetzung | Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5) |
| Teilstatus | Not For New Designs |
| Schmelzpunkt | 423°F (217°C) |
| Versandinfo | Ships with Cold Pack. To ensure customer satisfaction and product integrity, air shipment is recommended. |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Lager-/Kältetemperatur | 35.6°F ~ 46.4°F (2°C ~ 8°C) |
Auf Lager 65 pcs
| Refrence Preis ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $85.97 | $84.25 | $82.57 |
Minimale: 1