1434504
| Hersteller: | LOCTITE |
|---|---|
| Produktkategorie: | Solder |
| Datenblatt: | 1434504 |
| Beschreibung: | LOCTITE LF 318M 97SCAGS88.5V 500 |
| RoHS-Status: | RoHS-konform |
| Attribut | Attributwert |
|---|---|
| Hersteller | LOCTITE |
| Produktkategorie | Solder |
| Form | Jar, 17.64 oz (500g) |
| Typ | Solder Paste |
| Serie | LF318M |
| Prozess | Lead Free |
| Durchmesser | - |
| Flux-Typ | No-Clean |
| Haltbarkeit | 6 Months |
| Drahtmessgerät | - |
| Zusammensetzung | Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5) |
| Teilstatus | Active |
| Schmelzpunkt | 350°F (177°C) |
| Versandinfo | To ensure customer satisfaction and product integrity, air shipment is recommended. |
| Digi-Key-Speicher | - |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Lager-/Kältetemperatur | - |
Auf Lager 86 pcs
| Refrence Preis ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $84.82 | $83.12 | $81.46 |
Minimale: 1