X-7001
| Hersteller: | 3M |
|---|---|
| Produktkategorie: | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Datenblatt: | X-7001 |
| Beschreibung: | RF EMI SHLDING TAPE 32.7'X0.75" |
| RoHS-Status: | RoHS-konform |
| Attribut | Attributwert |
|---|---|
| Hersteller | 3M |
| Produktkategorie | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Typ | Shielding Tape |
| Form | Roll |
| Breite | 0.750" (19.05mm) |
| Länge | 32.700' (9.97m) |
| Serie | X-7001 |
| Klebstoff | Conductive, Double Sided |
| Material | Copper (CU) Polyester |
| Haltbarkeit | 60 Months |
| Teilstatus | Active |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Dicke - Insgesamt | 0.005" (0.13mm) |
| Betriebstemperatur | -40°C ~ 130°C |
| Lager-/Kältetemperatur | 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C) |
Auf Lager 21 pcs
| Refrence Preis ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $147.12 | $144.18 | $141.29 |
Minimale: 1